Dovolená

22.8 - 23.8.2019

V tomto termínu nebude možné vytvářet nové objednávky. Ostatní požadavky (reklamace, výkup a poradenství) budou vyřešeny po tomto termínu. V případě akutního problému nás můžete kontaktovat na emailu: info@iswap.cz

Děkujeme za pochopení,

iSwap.cz

 

Novinky
Dovolená 22.8-23.8

V tomto termínu nebude možné vytvářet, vyzvedávat a expedovat Vaše zásilky. Telefonicky budeme stále k dipozici. Děkujeme za pochopení, iSwap.cz

více
5.7. 2019 Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

5.7.2019 nebudeme schopni z důvodu státního svátku expedovat nové objednávky. Osobní převzetí bude možné v zaslaných termínech.   Děkujeme za pochopení, iSwap.cz

více

Kategorizace kvalit NDPřidáno: 06.05.2017

Stručný článek o členění kvalit náhradních dílů pro Apple zařízení.


Dobrý den,  


Dnes bych se rád věnoval dalšímu tématu ve kterém je tak trochu zmatek a proto bych rád vše uvedl na pravou míru. Jedná se o rozlišení druhů kvalit náhradních dílů.


Za léta co opravuji drobnou elektroniku jsem se setkal s různými označeními pro různé kvality náhradních dílů. Bohužel je naprosto běžné, že si každý prodejce / dodavatel značí svoje nabízené díly jak se mu zachce. Proto je nutné mít na paměti, že značená kvalita nemusí odpovídat realitě. Rozpoznat kvalitu pouhým okem je většinou velice náročné, proto do budoucna chystám další články, které se budou věnovat rozpoznání kvalitního dílu od dílu podřadné kvality. Nicméně alespoň pro zběžnou orientaci níže uvádím často používané označení kvalit, se kterými jsem se setkal:


OEM – Náhradní díl od společnosti, která je subdodavatelem dílů pro kompletační společnost. Například Apple využívá jako svůj zdroj součástek společnosti Samsung, Foxconn atd.. Tyto díly nemusí být označeny logem společnosti, avšak kvalita je stejná jako u originálního náhradního dílu. Pozor, některé kompletační společnosti využívají jako své subdodavatele náhradních dílů více společností. Proto mohou mít některé díly mezi sebou drobné odlišnosti ve vzhledu. Bohužel je velmi časté označovat „OEM“ i díly pochybných kvalit z druhovýroby.


HQJe značení pro high quality, neboli vysokou kvalitu. Toto hodnocení je dosti subjektivní a nepodléhá žádným normám. Tudíž kdokoliv může označit svůj výrobek jako HQ.


AAA, AA, AJedná se o kategorizaci, kterou používáme v našem elektronickém obchodě. Opět je toto hodnocení subjektivní a nepodléhá předepsaným normám. Proto je vždy nutné důvěřovat prodejci a ověřit si co se za tímto označením skrývá. Více informací o našem značení můžete nalézt zde: https://www.iswap.cz/informace/info/druhy-kvalit/

Refurbished - Originální díly z použitých zařízení, uvedené do stavu vhodného k prodeji. U refurbished displejů jsou většinou vyměněny prasklá krycí skla za nová.


Rada na závěr tedy zní: Dle výše uvedených informací je zřejmé, že žádné značení nepodléhá standardům ani normám. Proto je vhodné vždy nakupovat náhradní díly od ověřených a vyzkoušených dodavatelů, který je schopný stabilně dodávat kvalitní díly.”


Jakub Zima / iSwap.cz


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář