Programování displayů

Závada

Po výměně displaye u Apple iPhone 8, či novější jsou nefunkční některé funkce citlivé na světlo (True Tone, automatické nastavení jasu, zhasínání displeje, při přiložení k uchu).


 

Proč?

Novější iPhone telefony - modelová řada 8 a novější má v originálním displayi v EEPROM paměti uloženo sériové číslo, které je "spojeno" s základní deskou telefonu. Po výměně displaye za jiný základní deska rozpozná, že telefon nemá původní display a nemusí pak korektně fungovat některé funkce citlivé na světlo. Funkčnost, či nefunkčnost těchto funkcí zavisí na verzi iOS a bohužel i zařízení od zařízení. Některé kusy těmito problémy netrpí, jiné ano.


 

Řešení

Pomocí EEPROM programovací jednotky je možné načíst data z původního displaye a zapsat je do nového displaye. Avšak nový display musí mít EEPROM pamět, bohužel mnoho displayů z druhovýroby touto pamětí nedisponují a není tak možné data zapsat. Momentálně není zapsání možné ani u náhradních displayů od společnosti iFixit. Zapsaní je možné do OEM displayů vysoké kvality, či námi nabízených PREMIUM displejů. Po přenesení původních dat do nového displaye se již problémy s True Tone, nastavením jasu a zhasínáním displaye nevyskytují.

2019_04_19_14_38_IMG_1459

 

Naše služba

Na našem kontaktním místě Vám rádi Vámi donesené displaye přeprogramujeme pomocí naší EEPROM programovací jednotky. Přenesení dat je momentálně možné jen do vysoce kvalitních displayů u těchto modelů:

  • Apple iPhone 8
  • Apple iPhone 8 Plus
  • Apple iPhone X

Přeprogramování provádíme na počkání za symbolickou cenu 100,- Kč / přenesení dat do jednoho displaye. 

V případě zájmu o přeprogramování nás kontaktujte.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.