Něco málo o mně

Dobrý den,

mé jméno je Jakub. Momentálně studuji informatiku a softwarové inženýrství na vysoké škole v Praze. Vždy jsem byl technicky založený typ, bavilo mě rozebírat počítače a veškerou elektroniku již na základní škole. Lásce k Apple produktům jsem propadl na střední škole, když jsem si pořídil moje první Apple zařízení - Apple iPod Touch první generace. To zařízení bylo dokonalé, do té doby jsem zvyklý na “chytré” telefony (tenkrát ještě Symbian atd.), na kterých byl jakýkoli úkon utrpením. Bylo běžné telefon několikrát denně restartovat vyndáním baterie, či ladit veškeré programy aby alespoň šly spustit bez zamrznutí telefonu. To u iPodu nebylo potřeba a vše bylo jednoduché a bez obtíží a co víc, fungoval stále i po vypršení dvouleté záruky. Od té doby jsem věděl, že již nechci zařízení žádného jiného výrobce.

Jelikož jsem byl vždy považován za “ajťáka” a opraváře, tak ke mne často známí nosili svoji elektroniku abych ji opravil. Mohl jsem tak nahlédnout pod “kapotu” spoustě zařízení a to mne jen utvrdilo v preciznosti Apple produktů. Ve většině zařízení mi přišlo, že nebylo počítáno s tím že by po rozebrání měly jít zase složit - většina věcí řešena lepenkou, nebo na nacvaknutí plastových prvků, které se často ulomí :). Proto jsem se začal specializovat na Apple opravy. U jejich zařízení je možné vždy vše uvést do původního stavu - vše je elegantně řešeno na šroubky (kterých je u Applu tedy sakra dost a je nutno dávat pozor kam jaký patří, protože je každý jiný a při jejich záměně hrozí katastrofa :D).

Nyní to bude již 5 let co se věnuji opravám těchto zařízení. Za tu dobu jsem již pár iPhonů úspěšně opravil, ale také spousty zničil :). Nicméně to k opravám patří a každé selhání mne poučilo, přineslo nové zkušenosti a posunulo dále. Nyní bych své zkušenosti rád předal dále, aby míra úmrtnosti iPhonů byla co nejnižší :).

PS: Nerad bych se stavil do pozice nějakého Apple guru, ale snad Vám budou mé rady přínosem.

                                                                                                                                                                                                            Jakub Zima / iSwap.cz

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.