Jak nalepit tvrzené ochranné sklo na iPhone? | Tipy servisního technika (6)

Když se zeptáte zkušeného servisního technika, jaká oprava je pro něj nejnáročnější, či ze které má největší strach, tak většinou odpoví, že se jedná právě o nalepení tvrzeného skla. Jakkoli může znít nalepení tvrzeného skla jako banální věc, tak udělat to perfektně a bezchybně vyžaduje mnoho zkušeností a trpělivosti. Většinou se nepodaří nalepit sklo rovně, či se při jeho aplikaci dostane pod sklo drobná nečistota v podobě prachu. Tvrzené sklo pak na telefonu nevypadá vůbec dobře, pod sklem jsou bubliny, či je i okem vidět zrnko prachu. Naštěstí doba pokročila a máme pro Vás řešení těchto problémů!

Casper Pro

Jsou vyspělá tvrzená skla, která řeší většinu problémů, které mohou vzniknout při aplikaci skla na telefon. Tyto skla je možné v případě špatného nalepení odlepit, umýt pod vodou a následně můžete sklo znovu nalepit! Tyto skla mají patentované adhesivum, které umožňuje znovunalepení bez viditelného poškození adhesní vrstvy. Pokud se tedy sklo nepodaří nalepit rovně, či se pod sklem objeví prachové částice, není nutné sklo vyhodit a začít znovu s novým tvrzeným sklem. Máte tak neomezené množství pokusů na aplikaci tohoto tvrzeného skla. Tyto skla naleznete v naší nabídce zde.

Návod na aplikaci tvrzeného skla

1. Po rozbalení naleznete v balení tvrzeného skla mokré čistící ubrousky a suchý hadřík z mikrovlánka. Nejprve očistěte displej telefonu pomocí mokrého čistícího ubrousku a odstraňte hrubé nečistoty.

2. Vyleštěte displej telefonu pomocí suchého hadříku z mikrovlákna. Displej telefonu by po tomto kroku neměl obsahovat žadné čmouhy, či jiné nečistoty, kromě prachových částic.

3.(Volitelné) Nainstalujte formu pro zarovnání tvrzeného skla. Forma Vám pomůže se zarovnáním tvrzeného skla. Nasadíte ji na telefon podobně jako kryt, či obal. Forma vymezí plochu, kam lze sklo nalepit a tím se sklo vycentruje. Formy nejsou součástí balení a je nutné je zakoupit zvlášť zde.

4. Pomocí samolepky "Dust removal" odstraňte z povrchu displeje zbylé prachové částice. Prachové částice lze nejlépe najít pomocí speciální lampy se zeleným spektrem. Tato lampa zvýrazní prachové částice a lze je tak snadno odstranit. Lampu pro detekci prachu naleznete v naší nabídce zde.

5. Odstraňte z tvrzeného skla obě folie.

6. Zarovnejte tvrzené sklo s displejem telefonu a opatrně ho položte. Přejeďte prstem vertikálně prostředkem tvrzeného skla.

7. Vytlačte prsty vzniklé bubliny. Některé bubliny se vytvoří, jelikož na displeji zbyl prach, který brání přilnutí skla.

8. Hotovo! Pokud jste sklo přilepili křivě, či jsou viditelné prachové částice a bubliny, tak ho opatrně odlepte, omyjte pod tekoucí vodou a nalepte na něj samolepku "Dust removal". Po odlepení samolepky se můžete pokusit sklo aplikovat znovu.

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.