Jak rozeznat původního výrobce displeje? | Tipy servisního technika (5)

Použití originálních repasovaných LCD displejů u Apple iPhone 7 Plus a novější s sebou nese jedno úskalí. Pro bezchybnou funkci dotyku je nutné použít repasovaný displej od stejného výrobce LCD panelu, kterým byl telefon osazen při jeho výrobě. Pokud bude použit displej od jiného výrobce, je určitá šance, že se postupem času projeví vada dotyku. Vada bohužel není zjištitelná ihned po instalaci, projeví se až později. Zhruba v intervalu 14-21 dní. Proč se takto děje, nám není dosud známo (Apple pravděpodobně ví, ale nepoví). Pravděpodobně tento jev má co dočinění s kalibrací původního displeje, která se provádí pro každý telefon individuálně.

Pozor! Tento problém se netýká OLED panelů (iPhone X, Xs, Xs Max, 11 Pro apod.). Všechny OLED panely pro iPhone vyrábí společnost Samsung, nehrozí tak problém s dotykem a použití nesprávného výrobce displeje.

Proto je při použití originální repasovaných displejů vhodné instalovat displej od stejného výrobce, který původně vyrobil displej pro daný telefon. Jaká společnost vyrobila LCD panel lze rozeznat pomocí prvních třech znaků z sériového čísla, viz tabulka níže.

LG DTP & C3F
Sharp     DKH & C01
Toshiba C11 & F7C & FVQ

Kde nalézt SN displeje?

Identifikovat výrobce lze dle sériového čísla LCD displeje, které lze nalézt na dvou místech.

Zadní část podsvícení displeje (nutno otevřít telefon)

Všechny originální displeje mají na sobě vylaserováno SN. To se u většiny modelu nachází ve spodní části pod flex kabely displeje. Nevýhodou identifikace výrobce dle této metody jsou případy, kdy byl již displej měněn. V tom případě již SN nemusí být původní, případně ho displej nemusí obsahovat vůbec.

Inkedimage1_q30_LI

Načtení SN pomocí programu 3UTools (bez otevírání telefonu)

Program 3UTools umožňuje načíst informace o výrobci displeje bez rozebírání telefonu, přímo ze základní desky telefonu, pomocí lightning kabelu. Tato metoda bohužel prozatím funguje jen pro starší modely (iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus). Program lze instalovat jen na Windows PC a je zdarma. Po instalaci programu stačí připojit iPhone pomocí ligthning kabelu. Informace o výrobci lze nalézt v sekci "View verification report". Výhodou této metody je fakt, že informace o výrobci jsou načteny ze základní desky. SN tak neovlivní předchozí výměna displeje za jiný.

3u

V naší nabídce naleznete originální repasované displeje od všech výrobců, které společnost Apple používala k produkci displejů pro svoje telefony. Před zakoupením tak stačí ověřit SN a vybrat ten správný LCD displej.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.