Nefunkční Touch ID po opravě iPhone 7 / iPhone 7 Plus

Bohužel se nám množí případy, kdy nás kontaktují naši zákazníci, protože jim po výměně displeje nefunguje domácí tlačítko / Touch ID. U modelů Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus bývá ve většině případů původcem natržený flex kabel, který propojuje domácí tlačítko a základní desku telefonu.

O jaký flex kabel se jedná? 

Flex kabel, který propojuje domácí tlačítko a zakladní desku je spodní kabel na zadní straně LCD displeje. Natržení není vždy na první pohled zřetelné a proto je vhodné použít lupu k přiblížení.

Natržený flex kabel od domácího tlačítka u Apple iPhone 7 PlusNatržený flex kabel od domácího tlačítka u Apple iPhone 7 Plus - detail

Jak dojde k poškození a jak se mu přístě vyhnout? 

Flex kabel je prakticky vždy poškozen díky úplnému otevření telefonu. Telefon nesmí být nikdy plně otevřen s připojenými flex kabely. Displej je vhodné při opravě opřít, aby nedošlo k úplnému otevření telefonu a poškození flex kabelů.

photo3photo4

Jak poškození opravit?

Propojující flex kabel od domacího tlačítka je u Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus integrován v dílu podsvícení displeje. Samotné podsvícení displeje je možné vyměnit, avšak jedná se o velice náročnou proceduru, při které je nutné připájet napájení podsvícení. Jedinou nenáročnou možností, je tak a tak vyměnit celý displej za nový. V naší nabídce naleznete displeje včetně propojujícího flex kabelu od domácího tlačítka pro oba modely:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.