Novinky

Otevírací doba Velikonoce 2024

V období státních svátků 29.3 (Velký pátek) a 1.4 (Velikonoční pondělí) budeme mít zavřeno a nebudeme schopni expedovat Vaše objednávky. Všechny přijaté objednávky v období od 29.3 do 1.4 budou expedovány v úterý 2.4.

Děkujeme za pochopení

iSwap.cz

Nová rychlá doprava po Praze - Liftago!

Od dnešního dne nabízíme doručení po Praze pomocí Liftaga! Co to znamená? Objednávky přijaté do 12:30 jsme schopni doručit pomocí této přepravy ještě ten den v časovém okně 13:00 - 16:00 a to za bezkonkurenčních 159Kč s DPH! Služba je funkční jen ve všední dny a v rámci Prahy. Objednávky přijaté po 12:30 jsou doručeny následující pracovní den.

Zvýšení velkoobchodních cen

V návaznosti na zvýšení kurzu USD jsme nuceni zvednout velkoobchodní ceny o 5%. Doufáme, že v brzké době budeme moci ceny opět snížit na původní úroveň.

Děkujeme za pochopení

tým iSwap.cz

Co to je BMS?

Co je to BMS (Battery Management System)?

BMS, neboli systém řízení baterií, je kritickou součástí všech technologií akumulátorů, ať už se jedná o jednoduché baterie v mobilních telefonech nebo složité bateriové systémy v elektromobilech a stacionárních energetických úložištích. Jeho hlavním úkolem je sledovat a řídit elektrické a tepelné parametry baterie, aby zajistil její bezpečný provoz a maximalizoval její životnost a výkon.

Klíčové funkce BMS

1. Monitorování stavu baterie: BMS sleduje důležité parametry jako napětí jednotlivých článků, proud, teplotu a celkovou kapacitu baterie. To umožňuje přesně určit stav nabití (SOC) a stav zdraví (SOH) baterie.

2. Ochrana baterie: Aby se zabránilo poškození baterie, BMS zasahuje při detekci nebezpečných podmínek, jako je přebíjení, podbíjení, přehřátí nebo nadměrný proud. To zahrnuje odpojení baterie od zátěže nebo zdroje nabíjení.

3. Řízení teploty: Prodloužení životnosti baterie a zajištění jejího optimálního výkonu vyžaduje udržení baterie v bezpečném teplotním rozmezí. BMS může regulovat teplotu pomocí aktivního chlazení nebo vytápění.

4. Balancování článků: Baterie se skládají z více článků, které mohou mít mírně odlišné napětí. BMS provádí balancování článků, aby zajistil, že všechny články mají stejné napětí, což prodlužuje životnost baterie.

5. Komunikace: Moderní BMS systémy komunikují s externími zařízeními, jako jsou nabíječky, řídící jednotky vozidla nebo energetické managementové systémy, aby poskytovaly informace o stavu a výkonu baterie.

Aplikace BMS

BMS najde uplatnění v mnoha oblastech:

  • Elektromobily a hybridní vozidla: Zajišťuje optimální výkon a životnost trakčních baterií.
  • Přenosné elektronické zařízení: Mobilní telefony, notebooky a jiná elektronika.
  • Obnovitelné zdroje energie: Systémy pro ukládání energie využívající solární panely nebo větrné turbíny.
  • Záložní energetické systémy: UPS (nepřerušitelné zdroje napájení) pro nemocnice, datacentra a další kritickou infrastrukturu.

BMS u Apple iPhone

Baterie u Apple iPhone používájí také BMS ke kontrolování svých baterií. BMS je uloženo ve spodní části baterie a propojuje článek baterie a základní desku telefonu. BMS obsahuje několik elektronických komponent, které hlídají teplotu baterie, monitorují nabití, zamezují přepětí a případně dokáží předejít explozi baterie. Tato elektronika tvoří značnou část ceny baterie. Kvality BMS se značně liší a jelikož levnější BMS nedokáží například dobře hlídat teplotu baterie, tak může docházet k nadměrnému opotřebení článku baterie. Případně levnější BMS neobsahují "failsafe" záložní systém kontroly baterie v případě, že baterie nedokáže korektně komunikovat s telefonem. Následně pak může docházet k poškození baterie, či její explozi.

Námi nabízené baterie Ampsentrix PRO obsahují velice kvalitní BMS, které obsahuje vždy nejnovější technologie z oblasti řízení baterií. U některých modelů je BMS i na vyšší úrovni, než bylo v originální baterii v původním telefonu (primárně u starších telefonů, kde mezitím došlo k vývoji v oblasti BMS).

Ampsentrix BASIC obsahují levnější BMS, které zajistí bezpečný provoz baterie, avšak používá starší technologie ke své činosti. Za účelem snížení koncové ceny baterie je i u novějších modelů využita technologie, kterou Apple používal u svých telefonů v historii. Tato starší technologie má například vyšší spotřebu pro svůj provoz, či nedokáže tak dokonale monitorovat nabití baterie a její teplotu. Použití baterie je tak stále bezpečné, avšak je nutné počítat s nižší životností baterie, než je tomu u Ampsentrix PRO.

🎄📱 VÁNOČNÍ POZDRAV OD iSWAP.CZ 📱🎄

Milí přátelé a zákazníci iSWAP.CZ,

S blížící se vánoční atmosférou přichází čas radosti, lásky a sdílení. V tento výjimečný čas roku chceme vám všem vyjádřit naši nejupřímnější vděčnost za vaši důvěru a podporu během celého uplynulého roku.

🎁 Vánoce jsou čas darování a spojení. Proto vám přejeme, aby byly vaše svátky plné radosti, lásky a štěstí. Ať vám dárky pod stromečkem rozjasají oči a ať v kruhu rodiny a přátel prožijete nezapomenutelné chvíle.

Věříme, že naše náhradní díly pro mobilní telefony Apple přispěly k plynulému fungování vašich zařízení, a těšíme se na to, že vám i nadále budeme moci poskytovat kvalitní produkty a služby.

🌟 Přejeme vám Veselé a Šťastné Vánoce a šťastný Nový rok plný nových příležitostí a úspěchů! 🌟

Děkujeme za vaši důvěru a těšíme se na setkání v novém roce!

S láskou, Tým iSWAP.CZ 🎅✨

Vánoční otevírací doba 2023

Vánoční otevírací doba 2023

 

24.12 - zavřeno

25.12 - zavřeno

26.12 - zavřeno

27.12 - otevřeno 10:00 - 18:00

28.12 - otevřeno 10:00 - 18:00

29.12 - otevřeno 10:00 - 18:00

1.1 - zavřeno

Přejeme Vám klidné prožití těchto svátků a hlavně pevné zdraví,

 iSwap.cz

 

Státní svátek 17.11.2023

17.11.2023 oslavíme Den boje za svobodu a demokracii. Eshop bude otevřený pro nové objednávky, avšak nebudeme schopni je expedovat a nebude možné osobní převzetí. Objednávky přijaté v tento den budou expedovány následující pracovní den.

Dějujeme za pochopení
iSwap.cz

Omezený provoz 28. 9. - 1. 10
📣Omezený provoz 28. 9. - 1. 10.📣
Osobní převzetí v tomto období bohužel nebudou možná. K zastižení budeme jen na emailu, nikoli na telefonním čísle. Reklamace, vratky a výkupy budou opět prováděny od 2. 10.
Odeslání objednávek pomocí zásilkových služeb bude uskutečněno v následujících termínech:
úterý 26. 9.
středa 27. 9.
pondělí 2. 10.
Děkujeme za pochopení a přejeme klidný svátek! 🇨🇿
Omezený provoz 29.6 - 16.7

V období 29.6 - 16.7.2023 budeme mít omezený provoz.

Osobní převzetí bohužel nebudou možná. K zastižení budeme jen na emailu, nikoli na telefoním čísle. Reklamace, vratky a výkupy budou provedeny po 16.7.2023

Odeslání objednávek pomocí zásilkových služeb bude uskutečněno v následujících termínech:

  • pátek 30.6
  • úterý 4.7
  • pátek 7.7
  • úterý 11.7
  • čtvrtek 13.7

Děkujeme za pochopení a přejeme slunečné prázdniny!

 

Otevírací doba 1.5 a 8.5

Ve dnech státních svátků 1.5 (Svátek práce) a 8.5 (Den vítězství) nebudeme schopni expedovat Vaše objednávky. Objednávky přijaté v těchto dnech budou expedovány následující pracovní den.

Děkujeme za pochopení

iSwap.cz

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.